Nowe nazwy kanałów Polsat Sport

Informujemy, że z dniem 26 kwietnia 2024 r. zmieniły się nazwy kanałów sportowych Grupy Polsat. Polsat Sport zmienił sie w Polsat Sport 1, Polsat Sport Extra w Polsat Sport 2, a Polsat Sport News w Polsat Sport 3.


Kanały nadawane są w jakości HD i dostępne są w naszej ofercie na następujących kanałach LCN (numer na dekoderze):
Polsat Sport 1 – lcn: 25

Polsat Sport 2 – lcn: 70

Polsat Sport 3 – lcn: 23

Dodatkowo kanał Polsat News 2 (lcn: 55) dostępny jest już w jakości HD.
Wykaz programów telewizji cyfrowej dostępny jest pod poniższym linkiem:
Telewizja cyfrowa – Wykaz programów od 26.04.2024 r.
Tym samym w ofercie telewizji cyfrowej dostępne jest już 160 programów cyfrowych, w tym 136 w jakości HD!
Poniżej informacja prasowa Grupy Polsat Plus.
Szanowni Państwo,
Kanały sportowe Polsatu będą miały nowe nazwy. Marką główną i podstawową jest Polsat Sport, który jest jedną z najsilniejszych marek medialnych w Polsce. Grupa Polsat Plus i Telewizja Polsat posiadają bogaty zakres praw medialnych do wielu wydarzeń z wielu różnych dyscyplin sportowych, które pokazują na różnych swoich antenach. Dzięki uproszczeniu nazw, nawigacja w ofercie kanałów sportowych Polsatu będzie łatwiejsza. Od 26 kwietnia Polsat Sport zmieni się w Polsat Sport 1, Polsat Sport Extra w Polsat Sport 2, a Polsat Sport News w Polsat Sport 3
Polsat Sport to jedna z najsilniejszych marek Grupy Polsat Plus, pod którą skupionych jest kilka kanałów oferujących transmisje z niemal każdej dziedziny sportu.
Portfolio obejmuje m.in. topowe rozgrywki piłkarskie, takie jak Liga Narodów UEFA, eliminacje Mistrzostw Świata 2026 i Mistrzostw Europy 2028, południowoamerykański Copa Libertadores czy naszpikowaną gwiazdami Saudi Pro League z ikoną światowego futbolu – Cristiano Ronaldo.
Widzowie kanałów sportowych Polsatu mają na wyciagnięcie ręki także wszystkie najważniejsze rozgrywki siatkarskie, zarówno klubowe, jak i reprezentacyjne, w Polsce, Europie oraz na świecie.
Kanały z rodziny Polsat Sport transmitują również najlepszy tenis z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem, w tym wielkoszlemowy Wimbledon czy cykl ATP Tour.
Bogactwo sportowego portfolio Polsatu dopełniają ligi koszykówki i piłki ręcznej, lekkoatletyczna Diamentowa Liga z polskimi nadziejami medalowymi na igrzyska w Paryżu czy cotygodniowe gale UFC z największymi gwiazdami mieszanych sztuk walki czy turnieje golfowe.
Od lat Polsat stawia także na Motorsport, dzięki czemu polscy fani mogą kibicować Robertowi Kubicy za kierownicą Ferrari w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC oraz emocjonować się Motocyklowymi Mistrzostwami Świata MotoGP, czyli serii która na początku kwietnia została sprzedana właścicielowi Formuły 1 za niebagatelną kwotę 4,5 miliarda dolarów.
Oprócz najszerszej oferty transmisji sportowych w Polsce, stacje z rodziny Polsat Sport produkują także dużo własnych treści studyjnych oraz reporterskich, zwłaszcza przy okazji wielkich wydarzeń sportowych, takich jak tenisowy Wimbledon czy turnieje mistrzowskie w najważniejszych dyscyplinach. Co tydzień powstają także autorskie magazyny poświęcone najpopularniejszym sportom: Cafe Futbol (piłka nożna), #7 Strefa (siatkówka), Koloseum (sporty walki), Polskie Skocznie (sporty zimowe).
Już w najbliższych tygodniach i miesiącach kanały z rodziny Polsat Sport pokażą:

· hokejowe mistrzostwa świata elity z udziałem Polaków
· finały siatkarskiej Ligi Mistrzów i Mistrzyń, siatkarską Ligę Narodów kobiet i mężczyzn
· męskie turnieje tenisowe z cyklu ATP Masters
· tenisowy Wimbledon z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem
· Diamentową Ligę czyli poligon doświadczalny dla najlepszych lekkoatletów świata przed tegorocznymi igrzyskami olimpijskimi w Paryżu
· niemal w każdy weekend na fanów sportów walki czekają także gale najlepszej organizacji MMA na świecie, czyli amerykańskiej UFC