Polski Finał Ligi Mistrzów CEV w Polsat Sport i Polsat


Takiego meczu w historii całego polskiego sportu jeszcze nie było! W sobotę dwa polskie kluby powalczą o miano numeru jeden w Europie. Wielki finał Ligi Mistrzów CEV siatkarzy z udziałem Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla pokażą Polsat Sport i Polsat. Redakcja sportowa Polsatu wysyła do Turynu kilkudziesięcioosobowy zespół specjalnie do obsługi Polskiego Finału.

W Lidze Mistrzów CEV występują topowi zawodnicy z krajów europejskich oraz między innymi Brazylii, Argentyny czy Stanów Zjednoczonych. I właśnie dlatego rozgrywki te cieszą się tak ogromnym prestiżem, wykraczającym daleko poza ramy Starego Kontynentu. Jak dotąd tylko dwa polskie kluby triumfowały w Lidze Mistrzów CEV. W 1978 roku sztuki tej dokonał Płomień Milowice, a od dwóch lat na tronie zasiada Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie celują więc w „hat-tricka”, ale po drugiej stronie siatki czeka na nich godny przeciwnik. Jastrzębski Węgiel na arenie europejskiej nie notował dotąd takich sukcesów, ale zespół ten jest świeżo upieczonym Mistrzem Polski. Jastrzębianie tytuł w wielkim stylu odebrali Grupie Azoty Kędzierzyn-Koźle. Polski Finał Ligi Mistrzów CEV jest więc wyjątkowy, nie tylko dlatego że siatkówka to narodowy sport Polaków.

Rekordowe zainteresowanie kibiców

Już półfinały z udziałem Kędzierzynian i Jastrzębian cieszyły się ogromną popularnością. Ich średnia widownia liczona była w setkach tysięcy telewidzów, a zasięg całkowity wyniósł 1,7 miliona fanów. Widząc tak gigantyczne zainteresowanie, Telewizja Polsat wsłuchała się w głosy kibiców i sobotni mecz finałowy pokaże w Polsacie Sport i Polsacie. W związku z tym, ostatnie odcinki seriali „Sługa Narodu” oraz „Rodzina na Maxa” zostaną wyemitowane w TV 4, odpowiednio o godzinie 20:00 oraz 21:00.

Gwiazdy na parkiecie oraz w studiu Polsatu Sport

Polski Finał Ligi Mistrzów CEV odbędzie się w Turynie, w tej samej hali, w której w 2018 roku Biało-Czerwoni wywalczyli mistrzostwo świata. Przekaz z meczu Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębskiego Węgla wystartuje w Polsacie Sport i Polsacie punktualnie o 20:15. Ale siatkarskie święto rozpocznie się już o godzinie 15:00! Wtedy w Polsacie Sport ruszy specjalny program studyjny, realizowany na żywo z Turynu i Warszawy. We Włoszech gośćmi Marcina Lepy będą między innymi minister sportu i turystyki, Kamil Bortniczuk oraz prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski. Reporterką będzie Marta Ćwiertniewicz. W warszawskim studiu Polsatu Sport obok Jerzego Mielewskiego zasiądą Andrzej Wrona, Jakub Bednaruk, Damian Dacewicz oraz Grzegorz Łomacz.
W programie widzowie zobaczą między innymi szczegółową, interaktywną analizę z wykorzystaniem technologii 3D i AR, a także wirtualną prezentację składów. Nie zabraknie także autorskich materiałów reporterskich, zrealizowanych zarówno w Polsce, jak i w Turynie. O 17:15 na parkiet hali Pala Alpitour wybiegną uczestniczki finału Ligi Mistrzyń CEV. Starcie dwóch klubów z Turcji, komentowane przez Adriana Brzozowskiego i Joannę Mirek, stanowić będzie rozgrzewkę przed Polskim Finałem.
Na godzinę 19:30 zaplanowane jest studio w całości poświęcone starciu Kędzierzynian
z Jastrzębianami. Mecz skomentuje legendarny duet Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.